fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: палачинки

Кулинарски вештини: Тајната на вкусните палачинки

0
Најчест проблем при приготвувањето палачинки е тестото да нема грутчиња, а за таа цел брашното треба да го додадете во неколку наврати,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави