fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: ПАЛАЧИНКИТЕ

Подгответе си превкусни палачинки со јаболка

0
СОСТОЈКИ: ЗА ПАЛАЧИНКИТЕ: – 1 чаша брашно– 2 лажици шеќер– 2 лажички пециво– 1/2 лажичка сол– 1 чаша...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави