fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: палата

Четири жени ја тешат кралицата додека жали за Филип: Тие се...

0
Откако во петокот Бакингемската палата објави дека почина принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, следеа пораки на сочувство и поддршка од целиот...

ПРВИ ДЕТАЛИ ЗА ПОГРЕБОТ: Телото на принцот Филип нема да биде...

0
Бакингемската палата соопшти дека кралицата Елизабета Втора ги разгледува детали за погребот на починатиот сопруг, принцот Филип, кој ќе биде скромен поради епидемијата...

Макрон: Европа да биде солидарна со Балканот и Африка против ковид-19

0
Францускиот претседател, Емануел Макрон, на прес конференцијата во Елисејската палата по самитот на Европската унија (ЕУ), синоќа...

Британските гардисти ја чуваат најскапата недвижност во светот: Тешко дека некогаш...

0
Бакингемската палата, според луксузот, традицијата, но и цената, останува на тронот на престижните светски недвижнини и по 2020 година. Британските...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави