таг: Паланка

Регистрирани се два нови случаи на голема кашлица во Куманово

0
Четириесетгодишен жител на Крива Паланка и петгодишно дете од Куманово се новорегистрирани заболени од пертусис во Центарот за јавно здравје Куманово, информираа денеска...

Пинг-понгарите од Крива Паланка државни јуниорски прваци

0
Крива Паланка, 8 ноември 2021 (МИА) – Женскиот и машки јуниорски состав на пингпонгарски клуб Крива Паланка се победници на државниот турнир што...