fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: пакување

Тарт со карамелизирани јаболка

0
Состојки: – 1 пакување лиснато тесто– 3 средно големи јаболка– 2 лажички сок од лимон– ¼ до половина лажица цимет...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави