fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Пакистан

Судот во Пакистан ја прекина понижувачката практика: Ги забрани тестовите за...

0
Окружниот суд во Пакистан ги забрани таканаречените „тестови за невиност” при истрага на случаи на силување, а одлуката ја поздравија активисти...

Пакистан дозволи хемиска кастрација во новиот закон против силувањето

0
Пакистан го одобри новиот закон против силување што на судовите им овозможува да наредат извршување хемиска кастрација врз некои од престапниците и да...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави