таг: пакистански

Тензии меѓу Пакистан и Авганистан откако Исламабад започна воздушни напади врз...

0
Пакистански борбени авиони нападнаа сомнителни засолништа на бунтовници во Авганистан само неколку дена откако беше планиран и извршен крвав обид за атентат врз...

Поранешниот пакистански премиер Имран Кан осуден на уште 14 години затвор...

0
Поранешниот пакистански премиер Имран Кан и неговата сопруга Бушра Биби се осудени на 14 години затвор во случајот поврзан со нелегална продажба на...

Почина поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

0
Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф денеска почина по долго боледување во болница во Дубаи, во самонаметнат егзил што траеше со години....

Пакистан: Имран Кан го обвини актуелниот премиер дека стои зад вчерашниот...

0
Поранешниот пакистански премиер Имран Кан денеска изјави дека двајцата напаѓачи кои отворија оган врз него...

Експлозија во џамија за време на молитва во Пакистан – најмалку...

0
Бомбаш самоубиец во шиитска муслиманска џамија во северниот пакистански град Пешавар уби најмалку...