fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: Пазар

Испорачување пица преку робот звучи примамливо – „Доминос“ во Тексас веќе...

0
Самоуправувачиот пазар се надополнува со сè повеќе автоматизирани решенија за кои не е потребна посебна човечка интервенција. Една од најновите иновации кај „Доминос“...

Бретон: ЕУ може да стекне колективен имунитет до средината на јули

0
Еврокомесарот за единствен пазар, Тиери Бретон, изјави дека Европа до средината на јули може да постигне колективен имунитет на коронавирусот, воедно најававувајќи го...

Виц на денот: Алкохол

0
Трпе оди на пазар, застанува пред тезга и го прашува продавачот:– Извинете, зошто краставициве мирисаат на алкохол?Продавачот се поместува 2 чекори назад...

Скопски пазар на листата на македонска берза – доминантните сопственици сакаат...

0
Скопски пазар повторно атрактивен. Двете фирми, како досегашни најголеми акционери, сега имаат намера да го откупат и останатиот дел обични акции. По цена од...

Полицијата воведе ред во Нови Пазар по серијата инциденти и криминални...

0
На улиците во Нови Пазар од утринава видливо е зголемено присуството на полицијата и патролите на жандармеријата со што МВР Србија, експресно...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави