таг: Павел

Чешкиот претседател Павел: Русија и нуди на Украина диктати, а не...

0
Претседателот на Чешката Република, Петр Павел оцени дека во моментов не е возможно да се преговара за мир во Украина бидејќи Русија се...

Макрон и Павел: Цела помош за Украина освен испраќање борбени единици

0
Претседателите на Франција и Чешка, Емануел Макрон и Петр Павел денеска во Прага се согласија дека Европа не смее да се ограничува и...

Два хороскопски знаци кои ги чека голема среќа оваа есен

0
реклама Познатиот руски астролог Павел Глоба неодамна откри дека два знака од средината на...

Втор круг претседателски избори во Чешка: Павел против Бабиш

0
Пензионираниот армиски генерал, Петр Павел, го предизвикува популистичкиот милијардер Андреј Бабиш во вториот круг од...

Рускиот тајкун Павел Антов пронајден мртов во Индија

0
Рускиот тајкун Павел Антов е пронајден мртов во хотел во индискиот град Раџагада, два дена откако неговиот пријател Владимир Буданов почина...

Прогноза на астролог која нема да им се допадне на сите:...

0
Според Павел Глоб, овие знаци ќе наидат на бројни пречки. Добрата вест е дека тоа ќе ги зајакне сите и ќе ги научи...

Познат астролог тврди: 2022 година ќе биде полна со предизвици за...

0
Познатиот руски астролог Павел Глоба ги објави своите предвидувања за годината што доаѓа и што ги очекува хороскопските знаци во 2022 година. ...