fbpx

таг: очила

Луѓето кои редовно носат очила имаат помал ризик од инфекција со...

0
Луѓето кои редовно носат очила имаат умерено помал ризик од инфекција со Ковид-19, додека контактните леќи немаат дополнителна заштита, покажува големо истражување кое...