fbpx

таг: очекуваниот

Новиот биографски филм за Мерилин Монро ќе се прикажува од септември

0
Многу очекуваниот филм „Русокоса“ (Blonde) заснован на романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе биде објавен на Нетфликс на...