fbpx

таг: охрабруваат

Шведска ги попушта и онака благите мерки, засега не размислуваат за...

0
Податоците за бројот на заразени во земјата сѐ повеќе охрабруваат, објавуваат шведските медиуми, додавајќи дека најконтроверзната фигура – главниот шведски епидемиолог, Андерс Тегнел,...