fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Официјални

Хаос пред СП, Македонија чека, уште една селекција има заразени од...

0
И натаму нема официјални информации од Светската ракометна федерација за откажување на една од репрезентациите учесници на претстојниот Мундијал во Египет....

ИНТЕРВЈУ Игор Ангеловски: Сакам да ја водам Македонија на ЕП

0
Не сум имал ниту официјални ниту неофицијални разговори со ФФМ. Мојот договор истече на 31.12 2020 година, обврските што ги имав ги завршив...

Лондон и Брисел имаат часови за компромисно решение: Последни напори за...

0
Официјални Брисел и Лондон ги прават последните напори за постигнување на трговски договор пред 31 декември, кога е утврден рокот пред излезот...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави