таг: официјалните

Мицотакис откри дека се пожалил за Преспа пред колегите од НАТО

0
Македонскиот премиер Христијан Мицкоски на официјалните состаноци на сите лидери на НАТО-самитот го...

Хутите ветија дека ќе продолжат со нападите, САД се подготвуваат за...

0
Официјалните лица велат дека не очекуваат операциите во Јемен да траат со години, но признаваат дека не е јасно кога воената способност на...

Додека Хутите ветија дека продолжат со нападите, САД се подготвуваат за...

0
Официјалните лица велат дека не очекуваат операциите во Јемен да траат со години, но признаваат дека не е јасно кога воената способност на...

Познати се судиите за последниот европски натпревар годинава на Еурофарм Пелистер

0
Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натпреварите од шестото коло во Лигата на Европа. Тимот на Еурофарм Пелистер ќе се...

По Фајзер и Астра Зенека ја намалува испорака на вакцини за...

0
Фармацевтската компанија „AstraZeneca“ ги извести официјалните претставници на Европската Унија дека ќе ги намали количините на својата...