fbpx

таг: официјалниот

Шансите за нов ковид бран се големи, предупредува проф. Трајковски

0
Денеска е 836-ти ден од официјалниот почеток на епидемијата на ковид-19 во Македонија и зад нас веќе имаме четири големи брана. Четири врва...

Емануел Макрон со раскопчана кошула во лов на младите гласачки и...

0
Официјалниот фотограф на Емануел Макрон објави неколку фотографии од „зад кулисите“, и тоа пред вториот круг на претседателските избори во Франција. На една...

Германија бара ЕУ да го запре приливот на мигранти од Белорусија

0
Полските власти утрината го затворија официјалниот граничен премин со Белорусија во близина на...

Османи: Србија нема друго решение освен взаемно признавање со Косово

0
Претседателката на Косово, Вјоса Османи, го повтори официјалниот став дека со Србија нема да има друго решение...

ФОТО | Никола Ристановски во улога на таткото на Биби: „Светот...

0
Како што стои на официјалниот инстаграм – профил на мултимедијален проект „Светот на Биби“, најмалите верни гледачи како и нивните родители наскоро...

Во Њујорк, за помалку од 20 долари, можете да ја поминете...

0
Набргу по објавувањето на официјалниот датум на премиерата на повторното обединување и новата специјална епизода на популарните „Пријатели“, на „Букинг“ повторно стана...

По повеќе од 6 месеци Грција излезе од карантин и го...

0
Официјалниот почеток на туристичката сезона во Грција го означи и крајот на над шестмесечниот карантин во земјата, а по 188 дена „локдаун“, Грците...

Мелиса Мекарти и Оливија Спенсер суперхерои во филмот „Thunder Force“ на...

0
„Netflix“ го објави официјалниот трејлер за новиот филм „Thunder Force“, кој пристигнува на оваа платформа на 9 април. Филмот е...