fbpx

таг: офанзива

Обединетото Кралство најави дека ќе ги испрати првите ракети со долг...

0
Русија ја насочи својата офанзива во источна Украина, во Донбас, речиси еден месец по почетокот на војната. Некои од најжестоките борби...

Руските сили ја интензивираат офанзивата во источна Украина

0
Русија ја засили својата офанзива во источна Украина и започна голем напад врз последното упориште...

Турција започна копнена и воздушна офанзива во северен Ирак

0
Турските сили започнаа нова копнена и воздушна прекугранична офанзива против курдските милитанти во северен Ирак,...

Продолжува офанзивата во Украина

0
Руските сили ја продолжија воената офанзива во Украина, а настрадаа и цивилни цели како што беше случајот со театарот во Мариупол...