fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: отчет

Договорот од Преспа тема на расправа во грчкиот парламент

0
Грчката опозиција бара отчет од Владата на Атина за доцнење во спроведувањето на Договорот од Преспа, во врска со билатералните меморандуми, ревизиите на...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави