fbpx

таг: отстранува

Овој рецепт ќе направи чудо од вашата насмевка

0
Ниеден производ на ги отстранува магично дамките од кафе, цигари и газирани пијалоци од забите. Но, овој рецепт за домашна и сосема...

Фејсбук ја засилува кампањата против лажни објави за вакцини

0
Фејсбук почна да ги отстранува дезинформациите за сите вакцини по години на штетни, неосновани здравствени тврдења кои...