таг: отпушти

Челзи со рекордно обештетување ќе се збогува со Грахам Потер

0
Челзи го отпушти менаџерот Греам Потер по помалку од седум месеци минати во клубот од „Стемфорд Бриџ“. Потер го презеде лондонскиот клуб во...

“Старата Дама” се спрема да отпушти пет играчи, за да ги...

0
Јувентус планира да отпушти пет играчи и со тоа да ги намали трошоците поради кризата во која...

Британскиот премиер го разреши претседателот на владејачката Конзервативна партија поради кршење...

0
Британскиот премиер Риши Сунак денеска го отпушти претседателот на неговата владејачка Конзервативна партија...

„Њујорк тајмс” тврди дека 10.000 вработени во Амазон ќе добијат отказ

0
„Њујорк тајмс” денеска објави дека компанијата Амазон планира да отпушти околу 10.000 вработени, почнувајќи од...

Германски разузнавач разрешен поради врски со Русија

0
Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер го отпушти директорот на Федералната канцеларија за сајбер...

Челзи го избрка тренерот Тухел по поразот во Загреб

0
Челзи го отпушти тренерот Томас Тухел по вчерашниот пораз од Динамо Загреб на стартот на новата сезона...

Нетфликс нагло губи претплатници – се делат откази

0
Нетфликс отпушти околу 150 вработени, еден месец откако објави дека губи претплатници за прв пат по десет години. Отпуштањата главно ќе...

Лајпциг го отпушти тренерот

0
Фудбалскиот клуб РБ Лајпциг денеска го отпушти тренерот Џеси Марш.Американскиот стручњак заминува по само пет месеци на тренерската функција во редовите на германската...

Конте пред промоција во Тотенхем

0
Тотенхем по само четири месеци го отпушти Нуно Еспирито Санто, официјално од денес, а неколку часа подоцна медиумите го најавија Антонио Конте за...

Си-Ен-Ен отпушти тројца вработени бидејќи доаѓале на работа невакцинирани

0
Американската медиумска куќа Си -ен -ен отпушти тројца работници кои дошле на работа невакцинирани против ковид, со што ја прекршиле политиката на компанијата;...