fbpx

таг: отпушти

Нетфликс нагло губи претплатници – се делат откази

0
Нетфликс отпушти околу 150 вработени, еден месец откако објави дека губи претплатници за прв пат по десет години. Отпуштањата главно ќе...

Лајпциг го отпушти тренерот

0
Фудбалскиот клуб РБ Лајпциг денеска го отпушти тренерот Џеси Марш.Американскиот стручњак заминува по само пет месеци на тренерската функција во редовите на германската...

Конте пред промоција во Тотенхем

0
Тотенхем по само четири месеци го отпушти Нуно Еспирито Санто, официјално од денес, а неколку часа подоцна медиумите го најавија Антонио Конте за...

Си-Ен-Ен отпушти тројца вработени бидејќи доаѓале на работа невакцинирани

0
Американската медиумска куќа Си -ен -ен отпушти тројца работници кои дошле на работа невакцинирани против ковид, со што ја прекршиле политиката на компанијата;...