fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: открија

Археолози откриле библиска кралска виолетова боја на ткаенина: Ја носеле кралевите...

0
Израелските археолози открија виолетова боја на парче ткаенина, која потекнува од владеење на библискиот крал Давид. Ова е првпат во тој регион...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави