fbpx

таг: открија

Садио Мане е најплатениот фудбалер на Баерн Минхен

0
Садио Мане е најплатениот фудбалер на Баерн Минхен, открија германските медиуми. Сенегалецот, кој летово пристигна од Ливерпул...

Откриена најголемата бактерија на светот, може да се види и со...

0
Научниците ја открија најголемата бактерија во светот што може да се види и со голо око. Таа е најдена во карипско мочуриште на...

Нумеролозите откриваат како да ја дознаете вашата судбина: Еве што се...

0
Познати нумеролози открија како можеме со помош на имиња и презимиња да ѕирнеме во иднината и да откриеме нешто за нас што досега...

Откриен најголемиот подземен град во светот, еве каде се наоѓа

0
Во областа Мидјат, во југоисточната провинција Мардин, археолозите открија пештера што е само почеток на тунел со многу ходници што водат...

Kлетките на имунолошкиот систем инфицирани со коронавирус може да предизвикаат силно...

0
Две студии открија дека клетките на имунолошкиот систем инфицирани со коронавирус САРС-КоВ-2 може да предизвикаат силен воспалителен одговор што може да предизвика тежок...

Гугл ги предупреди корисниците: Веднаш избришете ги овие апликации

0
Експертите открија шест апликации кои се претставуваат како алатки кои го штитат телефонот од напади и вируси, а всушност ги искористуваат самите уреди....

Откриени мистериозни бранови на Сонцето

0
Научници открија нов тип високофреквентни бранови на површината на Сонцето, што се движат трипати побрзо отколку што познавачите мислеа дека е можно. Написот...

Черепот на предок на кит во Перу укажува на застрашувачки антички...

0
Палеонтолозите открија череп на див морски предатор, древен предок на модерните китови, кој живеел во плиткиот дел од праисторискиот океан во денешно Перу,...

Оловен саркофаг откриен под Нотр Дам

0
Археолози открија оловен саркофаг и насликани фрагменти под денешното ниво на подот на катедралата Нотр Дам. Откритието најверојатно нуди нов увид во историјата...

Лошите страни на работата со роботи

0
 Американски и јужнокорејски истражувачи открија дека врската меѓу човекот работник и роботот понекогаш е претерано силна и дека тоа може да биде лошо...