fbpx

таг: открил

Бредли Купер опишал шест пеколни години – ниту една девојка не...

0
Холивудскиот актер и режисер открил мрачни тајни од својот живот. Advertisements „Бев толку изгубен и бев зависен од...

Научникот кој ги поврза „Астразенека“ и згрутчувањето на крвта, добивал пари...

0
Норвешкиот научник кој ја открил врската помеѓу згрутчувањето на крвта и вакцината „Астразенека“ добивал пет години пари од конкурентската компанија „Фајзер“. Според...