fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: открила

Криминалци во ЕУ нудат 1,1 милијарди дози вакцини на црниот пазар...

0
Европската унија открила дека криминалци нудат 1,1 милијарди дози вакцини во вредност од 15,4 милијарди евра на црниот пазар, соопшти Европската комисија при...

Шифрирани пораки доведоа до заплена на 28 тони кокаин во Белгија

0
Белгиската царинска служба открила тони кокаин во вредност од речиси 1,4 милијарди долари во Антверпен, откако полицијата ги дешифрираше пораките испратени од криминални...

По сериозното обвинение се огласи и актерот: Даниела Штајнфелд го обвини Бранислав...

0
Актерката Даниела Штајнфелд (37) открила пред Вишото јавно обвинителство дека српскиот актер, режисер и поранешен министер Бранислав Лечиќ, е мистериозниот моќен човек...

Мајка од пеколот: Хрватка си ги убила трите мали дечиња

0
Австралиската полиција открила четири мртви лица, мајка и нејзините три деца, во семејна куќа во северен Мелбурн. Се сомневаат дека децата Клер...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави