fbpx

таг: открила

Спречен терористички напад на априлскиот маратон во Виена

0
Државната безбедност открила „спијачи“ на „Исламската држава“ кои планирале напади на неколку големи настани во Европа како одмазда за смртта на...

ВИДЕО: Одличен трик за стариот леб! – Потребни се само неколку...

0
Една домаќинка открила одличен трик со кој може да се врати свежината на стариот леб за повторно да се јаде, а ви треба...

Во Кина прв случај на птичји грип кај луѓе, заразено е...

0
Кина соопшти дека го открила првиот случај на птичји грип H3N8 кај луѓе, но здравствените власти тврдат дека е мал ризикот...

Криминалци во ЕУ нудат 1,1 милијарди дози вакцини на црниот пазар...

0
Европската унија открила дека криминалци нудат 1,1 милијарди дози вакцини во вредност од 15,4 милијарди евра на црниот пазар, соопшти Европската комисија при...

Шифрирани пораки доведоа до заплена на 28 тони кокаин во Белгија

0
Белгиската царинска служба открила тони кокаин во вредност од речиси 1,4 милијарди долари во Антверпен, откако полицијата ги дешифрираше пораките испратени од криминални...

По сериозното обвинение се огласи и актерот: Даниела Штајнфелд го обвини Бранислав...

0
Актерката Даниела Штајнфелд (37) открила пред Вишото јавно обвинителство дека српскиот актер, режисер и поранешен министер Бранислав Лечиќ, е мистериозниот моќен човек...

Мајка од пеколот: Хрватка си ги убила трите мали дечиња

0
Австралиската полиција открила четири мртви лица, мајка и нејзините три деца, во семејна куќа во северен Мелбурн. Се сомневаат дека децата Клер...