fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: откриени

Нова причина за страв: Откриена позаразна мутација на Ковид-19

0
Во Велика Британија се откриени два случаи на нова позаразна мутација на Ковид-19, изјави британскиот министер за здравство Мет Хенкок. Двете лица,кај...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави