fbpx

таг: откриени

Една остава бакшиш од 3000 долари, друга бега од ресторанот без...

0
Откриени тајните на сестрите Кардашијан-Џенер! Сестрите Кардашијан-Џенер се меѓу најбогатите жени на планетата, но дали знаете колку се дарежливи и...

Петков: Руските агенти работеле против добрососедските односи на Северна Македонија и...

0
Агентите што беа откриени како руски шпиони во бугарската Државна агенција „Национална безбедност“ (ДАНС), работеле против добрососедските односи на Бугарија со...

Паника кај Италијанците, тројца новинарите кои патуваат со фудбалерите позитивни на...

0
Откриени се тројца новинари на „Раи Спорт“ кои се позитивни и кои ги следеле италијанските новинари на Еуро 2020, тие биле и во...

„Не ви треба трета доза“: Д-р Ана Глигиќ зборува за ковид-мутациите,...

0
Досега се откриени неколку мутации на ковид-19, а од неодамна и индискиот сој, т.н. двоен мутант, кој засега во регионот е регистриран во...

Франција: Регистрирана индиската мутација на коронавирусот

0
Во Франција се откриени првите случаи на коронавирусот Б.1.617, мутација која е доминантна во Индија, соошти доцна синоќа француското Министерство за здравство. ...

Индискиот сој стигна до Израел: Меѓу заразените има деца и вакцинирани...

0
Во Израел откриени се 41 случај на индиски вид на коронавирус, од кои четири лица претходно биле вакцинирани, соопшти денеска Министерството за здравство...

ЗАГРИЖУВАЧКО: Индиска мутација на коронавирусот почна да се шири

0
Во Велика Британија се откриени случаи на инфекции со сој на коронавирус со потенцијално загрижувачка мутација, која за првпат беше откриена во Индија....

Нова причина за страв: Откриена позаразна мутација на Ковид-19

0
Во Велика Британија се откриени два случаи на нова позаразна мутација на Ковид-19, изјави британскиот министер за здравство Мет Хенкок. Двете лица,кај...