fbpx

таг: Откриениот

Бразилскиот сој инфицира луѓе со прележан ковид-19

0
Откриениот бразилски сој на ковид-19 може да предизвика реинфекција кај 61отсто од луѓето кои веќе имале коронавирус, покажува новата студија објавена од...