fbpx

таг: Откриена

Зеленски: Откриена уште една масовна гробница со над 900 тела во...

0
Уште една гробница во која има 900 мртви тела откриена е во близина на Киев,...

Комбикрон и делтакрон – две нови мутации на коронавирус откриени во...

0
Нова варијанта на коронавирусот наречена комбикрон е откриена во неколку европски земји, вклучително и Белгија,...

Каде е детектиран новиот опасен вид на коронавирус

0
Новата мутација е откриена во Јужноафриканската Република кај речиси 100 заразени лица, како и кај пет патници кои ја напуштиле оваа земја, односно...

Тешка повреда на Погба, надвор од теренот два месеци

0
Откриена е тежината на повредата на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Дваесет и осумгодишниот играч од средниот ред заработи...

Запленет кокаин во Драч – дрогата била сокриена во пакети со...

0
о најголемото албанско пристаниште Драч, откриена и запленета е нова количина на кокаин, овој пат во контејнер...

Делта-сојот – закана за напорите на САД за искоренување на ковид-19

0
Делта-варијантата на коронавирусот, која беше откриена во Индија, е најголемата закана за напорите на САД за искоренување...

По 18 векови молк, Армијата на сенките ја откри својата последна...

0
Огромната армија од теракота, откриена во 1974 година од група кинески селани од провинцијата Шанкси, со децении го привлекува вниманието на светската јавност....

Британскиот сој доминира во Германија, 72% од позитивните тестови се со...

0
Варијантата на коронавирусот првпат откриена во Велика Британија е доминантна во Германија, каде што во дури 72 проценти од случаите е причина за...

Јужноафриканската варијанта на коронавирус стигна во Полска

0
Јужноафриканската варијанта на коронавирус е откриена во Полска, потврди денеска министерот за здравство Адам Ниџиелски кога неговото Министерство соопшти дека започнува трет бран...

Откриена е нова мутација на Ковид-19 на југот на Англија

0
Откриена е нова мутација на коронавирсот која брзо се шири на југот на Англија објави британскиот минситер за здравство. За само неколку денови...