fbpx

таг: открива

Силен ретрограден Јупитер почнува од 28 јули: Еве што треба да...

0
Хороскопот открива дека планетата на изобилството и среќата – Јупитер, ја започнува својата ретроградна фаза на 28 јули, односно почнува да се движи...

Ова се најсреќните денови во јуни за секој хороскопски знак: Им...

0
Астрологијата ги открива најсреќните денови во јуни според хороскопскиот знак. На ретроградниот Меркур и официјално му се ближи крајот, а сега...

Хороскоп – што ни носи ретроградниот Сатурн од 5 јуни до...

0
Хороскопот открива дека ретроградниот Сатурн ќе започне на 5 јуни и ќе трае до 23 октомври 2022 година. Ова влијание на планетата може...

МОРА ЧЕСТО ДА ЈА ПЕРЕТЕ ОБЛЕКАТА: Новата студија открива колку долго...

0
Нова студија открива дека вирусот што предизвикува Ковид-19 може да преживее на ткаенини, како што се облека, завеси, теписи или тапацир, до три...

„Златното момче“ на Барса: Реал Мадрид ми кажа дека не сум...

0
Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано...

Ибрахимовиќ го советувал Мбапе да си замине од ПСЖ и да...

0
Златан Ибрахимовиќ открива дека му дал совет на Килијан Мбапе дека треба да си замине од ПСЖ и да се пресели во тим...

Меси имал неколку понуди, откри зошто го одбрал ПСЖ

0
Лео Меси открива дека бил контактиран од неколку клубови по соопштението на Барселона за прекин на соработката, тој се решил за ПСЖ бидејќи...

По одлуката на Уставен, ќе се менува Законот за банки

0
Владата не открива во која насока ќе се менува законот за банки откако Уставен го укина членот...

Најголема студија за вакцината на „Фајзер“: Заштитата со една доза е...

0
Студијата открива дека две дози обезбедуваат 95,3 проценти заштита од инфекција и 96,7 проценти заштита од смртност, седум дена по втората доза. По...

Перете ги почесто: Koроната на облека, завеси и теписи се задржува...

0
Нова студија открива дека вирусот што предизвикува Ковид-19 може да преживее на ткаенини, како што се облека, завеси, теписи или тапацир, до три...