fbpx

таг: откривањето

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО КАНАДА: Запалени уште две католички цркви, вкупно...

0
Во Канада, по откривањето на 182 необележани гробници под училиште, трето по ред, запалени се две католички цркви. Пожарникарите вчера околу 3...