fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: Отенс

Почина човекот кој ја создаде првата аудуио касета

0
Лу Отенс, креаторот на аудио касетата и пионер на ЦД-технологијата, почина на 94-годишна возраст во неговиот дом во Дуизел во северна Холандија. ...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави