fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: отвора

Чешка ги олабавува мерките, заврши вонредната состојба

0
По повеќемесечна блокада, Чешка од денеска отвора библиотеки, училишта, зоолошки градини и некои продавници. Шестмесечната вонредна состојба...

Составот на Франција изгледа навистина моќен

0
Француската фудбалска репрезентација ги отвора квалификациите за Светското првенство со натпревар во Париз против Украина. ...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави