fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: отворањето

Синовак го зголеми производствениот капацитет на вакцината против коронавирус на две...

0
Кинеската компанија „Синовак“, со отворањето на третата фабрика во Пекинг, го удвои својот годишен капацитет за производство. „Синовак“ соопшти дека го зголеми...

Турција реагира за косовската амбасада во Ерусалим

0
Турското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на отворањето на косовската амбасада во Ерусалим, со оценка дека...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави