fbpx

таг: остро

ЕУ и Франција го осудија повикот признавање на териториите во источна...

0
Европската унија „остро го осуди“ повикот на долниот дом на рускиот парламент до рускиот претседател...

Лекарската комора бара Фондот за здравство да ги повлече казните за...

0
Лекарската комора на Македонија остро реагира на наплатата на изречените казни за матичните лекари од страна на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), кое...

Тони Симиќ и Ѓорѓи Чековски и натаму ќе го водат Работнички

0
Скопскиот кошаркарски тим Работнички остро ги демантираше шпекулациите на дел од медиумите дека ќе се раздели со предводниците на екипата, Тони Симиќ...

Советот на НАТО бара итна и независна истрага за инцидентот со...

0
Северноатлантскиот совет остро го осуди присилното слетување на авионот на Рајанер во Минск, се вели во соопштението на НАТО издадено по состанокот на...

ВИДЕО | Бритни Спирс: Овие документарци за мојот живот се толку...

0
Бритни Спирс неодамна остро ги критикуваше документарците за најтешкиот период од нејзиниот живот, нарекувајќи ги лицемерни. Но, поголемиот дел од фановите...

Ужасно: Ози Озборн пукал во животни „за да не полуди“

0
Американската јавост е згрозена и остро го критикуваше музичарот Ози Озборн откако тој откри дека за време на локдаунот тој со пушка...

Елтон Џон со остра критика кон Ватикан: Велат дека хомосексуалните бракови...

0
Американскиот пејач Елтон Џон остро го критикуваше Ватикан за неодамнешните изјави за хомосексуалните бракови. Својот став го изјави на својот инстаграм-профил, каде...

Трамп ги критикуваше републиканците кои го надгласаа неговото вето за законот...

0
Американскиот претседател Доналд Трамп остро ги критикуваше републиканците во Конгресот откако Претставничкиот дом лесно изгласа поништување на неговото вето за законот за...