fbpx

таг: оствари

Сергеј Милинковиќ-Савиќ: Играчите немаат проблем со навивачите

0
Лацио оствари убедлива победа над Фиорентина од 3-0 со што се израмни на прволигашката табела со градскиот ривал Рома. Овие три бода...

Киеза со помош на штаки дојде на прегледот за неговото колено...

0
Тимот на Јувентус оствари драматична победа на вчерашната средба против Рома во Рим, но оваа победа „старата дама“ може скапо да ја плати...

Милан се збогува со Европа. Атлетико и Спортинг Лисабон слават осминафинале...

0
Ливерпул ја оствари и шестата победа во групната фаза од Лигата на шампионите и го урна сонот на Милан за пласман во нокаут...

Наполи со Елмас го растури Лацио

0
Италијанскиот фудбалски клуб Наполи одигра одличен меч против и оствари убедлива победа од 4-0. Серијата ја отвори Зиелински уште во седмата минута...

МЗТ Скопје рутинирано против новиот прволигаш

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје оствари убедлива победа над новиот прволигаш Ангели ос 77:117, одржувајќи чекор зад актуелниот лидер Пелистер во македонскиот кошаркарски...

Ангеловски го поздрави новиот успех на репрезентацијата: Секоја чест, повторно ја...

0
Македонија не згреши и оствари победа над Исланд со 3-1 во последниот меч од групната фаза од квалификациите за Светското првенство, резултат со...

Богдановиќ втор Хрват со над 8.000 поени во НБА лигата

0
Хрватскиот кошаркар Богдан Богдановиќ го оствари најдобриот ефект сезонава во НБА лигата постигнувајќи 29 поени во поразот на Јута од Мајами со 111-105....

Рекорден нето профот на „Мајкрософт“ од преку 20 милијарди долари

0
За првпат досега, Мајкрософт оствари квартален профит од над 20 милијарди долари, при што приходите на компанијата се зголемија за 22 отсто, надминувајќи...

Манчестер јунајтед го доживеа најтешкиот пораз од Ливерпул на свој терен

0
Ливерпул ја оствари најубедливата победа над Манчестер јунајтед на Олд Трафорд, а впечаток е дека можеа и поубедливо да победат. Навивачите на Јунајтед...

Женската фудбалска репрезентација У19 со победа ги почна евроквалификациите

0
Женска фудбалска репрезентација до 19 години оствари убедлива победа над Фарските Острови од 3-0 (1-0) во рамки на првото коло од турнирот во...