таг: остатоците

Пронајдени остатоците од изгубениот американски борбен авион

0
Американските воени претставници ги пронајдоа остатоците од воениот авион Ф-35 кој исчезна вчера...

(ВИДЕО) По 111 години пронајдена изгубена огрлица од потонатиот брод Титаник

0
Во остатоците на познатиот луксузен прекуокеански брод Титаник, 111 години по неговото потонување,...

Хорор во Нов Зеланд: Во куфери купени на аукција, пронајдени остатоци...

0
Остатоците на две деца се пронајдени во куфери купени на аукција во магацин во Оукланд,...

Пронајдени 14 тела по авионската несреќа во Непал

0
Пронајдени се остатоците од авионот кој неодамна исчезна во планините на Непал, соопштија надлежните. Авионот...

Во Чешка се санираат последиците од торнадото кое однесе 5 животи

0
Војниците и пожарникарите започнаа со расчистување на остатоците по реткото и смртоносно торнадо во Чешка. Напорите за...

Видео: Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што...

0
Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. ...