fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: остатоците

Во Чешка се санираат последиците од торнадото кое однесе 5 животи

0
Војниците и пожарникарите започнаа со расчистување на остатоците по реткото и смртоносно торнадо во Чешка. Напорите за...

Видео: Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што...

0
Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави