fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: осомничените

Во Турција приведени над 150 странци поради сомневања за тероризам

0
Полицијата верува дека осомничените екстремисти планирале напади за новогодишната ноќ. Не беа откриени детали. Турските власти приведоа 267 осомничени во врска...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави