fbpx
10 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: основа

„Вакцините пружаат заштита и спречуваат ширење на корона вирусот“

0
Врз основа на располоќливите докази утврдено е дека вакцините против Ковид-19 се ефикасни во спречување на ширење на Ковид-19, изјави денеска британскиот министер...

Ни алкохол, ни секс: Пред и по вакцинацијата мора да ги...

0
Врз основа на научни сознанија, еве што не треба да правите ако сакате да се вакцинирате, но и  како да се однесувате потоа....

МТКФ ги избра најдобрите за 2020 година

0
Врз основа на постигнатите резултати во 2020 година, Управниот одбор на Македонската традиционална карате федерација ги прогласи најдобрите за 2020 година. Најдобри...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
66 %
1kmh
0 %
пет
11 °
саб
19 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
11 °

Последни објави