fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: ослободи

Бајден по повод ослободувањето на Трамп: Демократијата е кревка

0
По повод одлуката на Сенатот да го ослободи поранешниот американски претседател Доналд Трамп од одговорност за поттикнување...

Пропадна обидот за импичмент, Трамп го преживеа гласањето во Сенатот

0
Американскиот Сенат го ослободи поранешниот претседател Доналд Трамп со мнозинство гласови по обвинението за поттикнување бунт за...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави