таг: Оскарите

Правда по речиси 50 години: Американската академија за филмски уметности ѝ...

0
Американската академија за филски уметности која ги доделува Оскарите ѝ се извинија на актерката Сачин Литлфедер, домородна Американка која беше исвиркана...

ВИДЕО+ФОТО | Првата Корејка која се закити со Оскар: Шармантната Јун...

0
Оскарите годинава беа обележани со победата на „Nomadland“ од Клое Жао, историски момент во категоријата „најдобар режисер“ во кој беа номинирани две...

Една реклама од 30 секунди за време на доделувањето на Оскарите...

0
Доделувањето на Оскарите не очекува на 25 април…. За еден месец не очекува најновото доделување на Оскарите, а како...