таг: организмот

Знаци на анемија

0
Недостатокот на железо во организмот е главната причина за анемија. Тоа може да доведе и до бројни други здравствени проблеми. Најчестиот знак дека...

Знаци на анамија

0
Недостатокот на железо во организмот е главната причина за анемија. Тоа може да доведе и до бројни други здравствени проблеми. Најчестиот знак дека...

Три намирници со кои ќе го исчистите организмот по прележан ковид

0
Чистењето или детоксикацијата на организмот е задолжителен процес кој мора да го правиме за да го зајакнеме организмот и да ги исфрлиме сите...

Знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Д

0
Витаминот Д е многу важен за организмот. Најголемиот извор на овој витамин е изложување на сонце. Витаминот Д помага во одржување на...

Знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Д

0
Витаминот Д е многу важен за организмот. Најголемиот извор на овој витамин е изложување на сонце. Витаминот Д помага во одржување на...

Овој напиток од лук е лесен за подготовка, а ќе ви...

0
Овој напиток го зајакнува организмот, ја чисти крвта, се бори против вирусите и го зајакнува имунитетот. Лековитиот напиток од лук го забрзува...

Кромидот го зајакнува имунитетот, а не мора да го јадете –...

0
Овој голем чистач на организмот може да ве направи поздрави и да ве наполни со енергија – исецкајте го на поголеми парчиња, ставете...

7 намирници кои го подготвуваат организмот за зима, тие се и...

0
Доколку во организмот наесен внесувате одредени намирници кои изобилуваат во витамини подобро ќе го подготвите организмот за зимата. Есента е вистинското време...