fbpx

таг: „Организатори

Уапсени организаторите на „Конвојот на слободата“ во Канада

0
Двајцата главни организатори на протестите на канадските камионџии, на таканаречениот „Конвој на слободата“, Тамара Лич...

МОК: Омикрон нема да ги загрози ЗОИ во Пекинг

0
Откако олимписките организатори во Пекинг изразија денеска загриженост поради растот на бројот омикронски инфекции во Кина, директорот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Пјер...

Кирил Лазаров и Стојанче Стоилов нема да сведочат за упадот во...

0
Одбраната на обвинетите „Организатори на 27-ми април“ денеска ги повлече од листата на предложени сведоци, ракометарите Кирил...