таг: општинските

Софија: Болниците пред колапс поради Ковид-19

0
Општинските болници во Софија се пред колапс поради исклучително зголемен број новозаразени со Ковид-19, јавија локални медиуми. Во главниот град на Бугарија над...

Политичките пресметки во БиХ истераа во шума стотици мигранти

0
Кантонските и општинските власти се соочија со Меѓународната организација за мигранти, која дејствува како оперативен партнер на Европската комисија. Судирот ескалираше до голема...