fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: општина

Штипскиот градоначалник во седумдневна самоизолација

0
Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов во наредните седум денови е во самоизолација. Информацијата попладнево ја сподели на фејсбук профилот, а на кој...

Екологистите и извршната власт се судрија околу дискреционото право на министерот...

0
Негативна одлука од општина за отворање на рудник, може да биде поништена од Министерството за економија и централната власт да даде концесија за...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави