таг: опцијата

Ново на Гмејл апликацијата: Може да објавувате гласовни и видео пораки

0
Опцијата за гласовни и видео пораки пристигнува на Gmail chat во рамки на Gmail апликацијата за Андроид и иОС Оваа функција првпат...

„Фејсбук“ ја укинува опцијата „лајк“ за јавните страници

0
„Фејсбук“ ја укинува опцијата „лајк“ од своите редизајнирани јавни страници што ги користат уметници, јавни личности и брендови, објави компанијата, пренесува Ројтерс....