таг: опозицијата

Уставниот совет на Франција не прифати распишување на референдум за пензиската...

0
Францускиот Уставен совет не го прифати барањето на опозицијата за распишување на референдум со кој би се отфрлила пензиската реформа со...

СЛОВЕНИЈА – „вчера“ формирал партија, денеска премиер – Роберт Голоб

0
Опозицијата во Словенија убедливо победи на парламентарните избори. Движењето за Слобода на 55 годишниот Роберт Голоб освои 33,7 отсто од гласовите...

Трет ден расправа во Собранието за ребаланс на буџетот

0
Пратениците од власта и опозицијата третиот ден од општата расправа за ребалансот на буџетот го искористија за меѓусебни обвинувања која партија подобро владеела....

Не треба тендер! Власта и опозицијата согласни – Директна спогодба за...

0
Опозицијата и власта во Собранието сложни без тендерска постапка со директна спогодба амерканско-турскиот козорциум Бахтел и Енка...

Филипче: Целосно ги демантирам наводите за исплатени милион евра за респиратори...

0
Опозицијата и медиумите блиски до нив, преку лаги и клевети продолжуваат да го подриваат здравствениот систем. Во услови на пандемија, како Министерство за...

Во Собранието блокиран пакетот за помош, плата за февруари не исплатиле...

0
Неразумен е потегот опозицијата да го блокира Собранието, а со тоа да не може да се донесат...

Опозицискиот лидер на Мали почина од последици од Ковид-19

0
Лидерот на опозицијата на Мали, Сумаил Цисе, кој шест месеци беше во заложништво на џихадистите и се сметаше за водечки кандидат на изборите...

Лидерот на опозицијата во Мали, Сумаила Сисе почина од последици на...

0
Лидерот на опозицијата на Мали, Сумаила Сисе, кој шест месеци беше во заложништво на џихадистите и се сметаше за водечки кандидат...