таг: опозицијата

Вучиќ ги отфрли барањата за меѓународна истрага за изборни нерегуларности

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ го отфрли барањето на опозицијата за меѓународна истрага за...

Продолжуваат протестите на српската опозиција за изборниот фалсификат

0
Не престануваат протестите во Белград по изборите за кои опозицијата предводена од коалицијата „Србија против насилство“, тврди дека биле фалсификувани и...

Влада на национално единство ќе раководи со Израел додека трае војната...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и лидерот на опозицијата Бени Ганц, се договорија да...

Уставниот совет на Франција не прифати распишување на референдум за пензиската...

0
Францускиот Уставен совет не го прифати барањето на опозицијата за распишување на референдум со кој би се отфрлила пензиската реформа со...

СЛОВЕНИЈА – „вчера“ формирал партија, денеска премиер – Роберт Голоб

0
Опозицијата во Словенија убедливо победи на парламентарните избори. Движењето за Слобода на 55 годишниот Роберт Голоб освои 33,7 отсто од гласовите...

Трет ден расправа во Собранието за ребаланс на буџетот

0
Пратениците од власта и опозицијата третиот ден од општата расправа за ребалансот на буџетот го искористија за меѓусебни обвинувања која партија подобро владеела....

Не треба тендер! Власта и опозицијата согласни – Директна спогодба за...

0
Опозицијата и власта во Собранието сложни без тендерска постапка со директна спогодба амерканско-турскиот козорциум Бахтел и Енка...

Филипче: Целосно ги демантирам наводите за исплатени милион евра за респиратори...

0
Опозицијата и медиумите блиски до нив, преку лаги и клевети продолжуваат да го подриваат здравствениот систем. Во услови на пандемија, како Министерство за...

Во Собранието блокиран пакетот за помош, плата за февруари не исплатиле...

0
Неразумен е потегот опозицијата да го блокира Собранието, а со тоа да не може да се донесат...

Опозицискиот лидер на Мали почина од последици од Ковид-19

0
Лидерот на опозицијата на Мали, Сумаил Цисе, кој шест месеци беше во заложништво на џихадистите и се сметаше за водечки кандидат на изборите...