fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: опозициски

Навални ја дочека пресудата, а потоа имаше порака за својата сопруга...

0
Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални е осуден на затворска казна од 2 години и 8 месеци, а својата пресуда ја дочека мирно. ...

Пред да биде уапсен поставил фотографии – рускиот опозоционер Навални тврди...

0
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја...

Навални сместен во озогласен московски притвор

0
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука...

Алексеј Навални денеска се враќа во Москва

0
Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални планира денеска да се врати во Русија од Германија, каде што му беше укажана лекарска помош откако беше...

ВИДЕО: Отровот не бил во чајот, Навални откри дека рускиот агент...

0
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални тврди дека руски агент во август годинава го затрул со нервниот агенс „новичок” преку неговата долна облека....

Навални откри дека руски агент во август го затрул со „новичок“...

0
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални тврди дека руски агент во август годинава го затрул со нервниот агенс „новичок“ преку неговата долна облека. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави