таг: опозициска

Анкетите во Британија предвидуваат најголема победа на лабуристите во историјата

0
Главната британска опозициска Лабуристичка партија е подготвена за најголемата досега победа на општите избори во Велика Британија следниот месец. Се очекува поубедлива...

Турската опозиција победи во Истанбул и Анкара

0
Републиканската народна партија (ЦХП), главната опозициска партија во Турција, победи во Истанбул и Анкара. Со отворени над 90 отсто од гласачките...

Туниската опозиција бара оставка од претседателот по слабата излезност на изборите

0
Тунискиот Национален фронт за спас, опозициска коалиција, во синоќа го повика претседателот Каис Саид да поднесе оставка по исклучително слабиот одѕив...

Борисов: Има теми за кои двете страни мора да направат компромис

0
Поранешниот бугарски премиер и лидер на најголемата парламентарна опозициска партија, Бојко Борисов, за време на...

Хаос во Демократската партија на Албанија, Бериша влезе во канцелариите

0
Тензиии и хаос во седиштето на албанската опозициска Демокатска партија, откако историскиот лидер Сали Берша...

Русија распиша потерница по Љубов Совол, соработничка на Навални

0
Руските власти распишаа потерница по опозициска активистка Љубов Собол, која е блиска соработничка на затворениот...