fbpx
8 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: опозиционер

Навални за Путин: „Мал крадец во неговиот бункер“

0
Рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој денеска се појави на сослушување во Москва, ги исмеа обвинувањата дека ги прекршил одредбите за условен отпуст додека...

По неговото апсење на аеродромот во Москва, денеска започна сослушувањето на...

0
Рускиот опозиционер и блогер Алексеј Навални ја напушти Германија, каде се лекуваше поради наводно труење, и се врати во Русија. Веднаш по пристигнувањето...

Навални објави: Во недела се враќам во Русија

0
Рускиот опозиционер Алексеј Навални на социјалните мрежи објави дека ќе се врати во Русија на 17...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
39 %
4.1kmh
0 %
нед
7 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави