fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Опен

Фриц: Среќен сум што Ѓоковиќ закрепна толку добро

0
Во 3. коло на Австралија опен, американскиот тенисер Тејлор Фриц го мачеше најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ....

„Австралија опен“: Во Мелбурн дури 72 тенисери во карантин!

0
„Австралија опен“, првиот тениски грен слем во годината, започнува на 8 февруари, а 72 тенисери кои пристигнаа во оваа земја се во...

Строги правила на „Австралија опен“: Дисквалификација, апсење, депортација!

0
„Австралија опен“ воведе строги правила и ригорозни мерки за тенискиот грен слем турнир, вообичаено прв во годината. Во тек се квалификациите во...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави