fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: ООН

Гутереш: Светот е во најтешката економска криза во последните 100 години!

0
Генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш изјави дека поради пандемијата на коронарниот вирус, светот влезе во најтешката...

Советот за безбедност на ООН едногласно одлучи да не ја продолжува...

0
Советот за безбедност на ООН донесе одлука да се стави крај на заедничката мисија на Африканската унија и мировните сили на Обединетите...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави