fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: онлајн

А1 Македонија со нова онлајн понуда во месецот на вљубените

0
А1 Македонија ја збогатува својата онлајн понуда и за сите свои постпејд корисници, во месецот на љубовта,...

Американскиот гигант Амазон со најголеми приходи досега

0
Американскиот гигант во онлајн трговијата Амазон оствари во четвртото тромесечие минатата година најголем квартален приход досега, кој првпат ја надмина границата од 100...

Амазон купи 11 авиони за да ги забрза испораките

0
Американската онлајн компанија „Амазон“ денеска соопшти дека купила 11 авиони Боинг 767-300, со цел да ја зајакне можноста за брза испорака на стоки...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави