таг: она

Мбапе: Останувам во ПСЖ и следната сезона

0
„Светците“ ја обезбедија рекордната 11. шампионска титула во претпоследното коло, а она што клубот од...

Северна Кореја лансираше уште една ракета

0
Јапонската крајбрежна стража исто така соопшти дека она што било истрелано од Северна...

Лесорт суспендиран на три меча и мора да плати и 10.000...

0
По се она што се случуваше на мечот меѓу Партизан и Ц. Звезда, во дербито...

Тајланд: Дедо Мраз подели подароци на децата на слон

0
Сурла, а не црвен нос, е она што му треба на Рудолф за да му се придружи на стадото слонови кои му помагаат...

„Херојот“ на Милан, ќе биде награден и од Франција

0
Според она што го пренесува RMC Sport во Франција, во конечниот список на репрезентација за Франција во Светското првенство во Катар ќе се...

Објавени првите снимки од Северниот тек, три недели откако беше уништен...

0
Она што се вели дека се првите вонредни слики од оштетениот гасовод „Северен тек“ се појавија три недели откако беше кренат...

Европа ги истражува „нападите“ на руските гасоводи кон Европа

0
Европа го истражува она што Германија и Данска го опишаа како напади што следуваа по истекување на гас од два руски...

Никогаш нема да мора да држите диета, а килограмите ќе се...

0
Она што е многу потешко од непосредната одлука да започнете диета е волјата трајно да го промените начинот на исхрана. И токму...

ВИСОКАТА МОДА СТАНА БИЗАРНA НА ПОВЕЌЕ НИВОА: Има ли нешто почудно...

0
Ким Кардашијан (41) не е она што беше. Од реалити ѕвезда, таа преку ноќ стана жена која наметнува модни стилови. Прво ја „облекуваше“...

Зошто секој од нас треба да остави по една лажичка шеќер...

0
Дури една третина од она што го јадеме го опрашуваат пчелите и тие се одговорни за хранење на 90 отсто од населението. ...